preloder
Amest Polska

„ŚCIEŻKA EKOLOGICZNA AMEST” OTWARTA DLA MIŁOŚNIKÓW EKOLOGII

Oficjalnie udostępniliśmy dla dzieci i rodzin z okolic Otwocka „Ścieżkę ekologiczną Amest”. Ścieżka ekologiczna, przygotowana przez zespół ekspertów Amest, zlokalizowana jest na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów w miejscowości Glina. Promuje ona postawy prośrodowiskowe i dbałość o przyrodę. Gośćmi honorowymi otwarcia byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Gen. Juliana Filipowicza oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2.

Inauguracja projektu obfitowała w niezliczoną ilość atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wizytacja ścieżki ekologicznej. Dzieci i młodzież z zaciekawieniem słuchały w jaki sposób można dbać o środowisko i w codziennym życiu prezentować postawę ekobohaterów. Niespodzianka w postaci warsztatów pszczelarskich była niezapomnianym doświadczeniem, a konkurs specjalny dla miłośników przyrody dostarczył niesamowitych emocji.

Ścieżka ekologiczna Amest jest wyjątkowym projektem, bardzo bliskim reprezentowanym przez nas wartościom. Na każdym etapie realizowanych zadań zawsze troszczymy się o otaczającą nas przyrodę. Przygotowanie ścieżki było naturalną kontynuacją działań propagujących postawy ekologiczne, które prowadzimy od lat. Cieszę się, że wspólnie z dziećmi z okolicznych szkół mogliśmy świętować otwarcie „Ścieżki ekologicznej Amest” i liczę na to, że dla wszystkich gości był to wyjątkowy dzień – podkreśla inicjator projektu, Felice Scoccimarro, prezes spółki Amest.

Po części oficjalnej spotkania goście mieli okazję zrobić wesołe, pamiątkowe zdjęcia w specjalnie dla nich przygotowanej fotobudce, skosztować kolorowej waty cukrowej a także podziwiać pieką, zieloną okolicę.

Close Menu